ZESPÓŁ EDUKACYJNY

OBCHODY DNIA ANIOŁA W NASZEJ SZKOLE

Obchody dnia Anioła

W czwartek 19 grudnia obchodziliśmy już po raz drugi w naszej szkole Dzień Anioła.

W tym dniu wszystkie Aniołki spotkały się w wyjątkowym miejscu przy ozdobionej przez uczniów choince. Zewsząd otaczały nas przepiękne Anioły wykonane przez P. Annę Kowalewicz.

Nasi uczniowie również pięknie prezentowali się w przygotowanych białych strojach, aureolach i skrzydłach, które lśniły przy blasku choinki. Dla naszych najmłodszych było to prawdziwe przeżycie.

Podczas tego spotkania uczniowie prezentowali przygotowane wcześniej z wychowawcami klas kolędy. Natalia Maćkowiak z klasy VIb zagrała na flecie kolędę „ Gdy śliczna Panna”.

Każdy występ był wyjątkowy, w ten sposób uczniowie podkreślili znaczenie Świąt Bożego Narodzenia i polskich tradycji.

Dodatkowo uczniowie z klasy VIb przedstawili scenkę Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt:”Trąbki świątecznej poczty”.

Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami i słodyczami.

Dzień ten wprowadził nas w świąteczny klimat. To szkolne święto przybliża uczniom istotę aniołów , jest szczególną okazją by stać się aniołem dla drugiej osoby.

Niech dobre anioły będą zawsze z nami!