ZESPÓŁ EDUKACYJNY

KOCH MIR WAS! – konkurs kulinarny Goethe Institut

KOCH  MIR  WAS! – konkurs  kulinarny Goethe Institut

W ramach współpracy naszej szkoły z Instytutem Goethego w Warszawie i udziału w ogólnopolskim projekcie DEUTSCH PLUS kilkunastu chętnych uczniów skorzystało z możliwości uczestnictwa w konkursie kulinarnym Koch mir was!

5 trzyosobowych zespołów ugotowało potrawy z tradycyjnej kuchni niemieckiej, a następnie opracowało stronę z przepisem do książki kucharskiej. Uczniowie świetnie sprawdzili się w roli kucharzy, smaczne dania: Maultaschen, Apfelstrudel, Currywurst, Brezel i Husarenkrapfen znalazły się na zdjęciach i w przepisach kulinarnych zgłoszonych na konkurs. Opracowane receptury wykorzystamy jako materiał edukacyjny na lekcjach języka niemieckiego, na których również inni uczniowie poznają nazwy produktów spożywczych, ilości, miary, wagi oraz inne środki językowe typowe dla przepisów kulinarnych. Celem konkursu była nauka języka niemieckiego skierowana na działanie, rozwinięcie kompetencji językowych w zakresie języka użytkowego oraz rozwinięcie kompetencji medialnych uczniów.

KOCH  MIR  WAS! – konkurs  kulinarny Goethe InstitutKOCH  MIR  WAS! – konkurs  kulinarny Goethe InstitutKOCH  MIR  WAS! – konkurs  kulinarny Goethe InstitutKOCH  MIR  WAS! – konkurs  kulinarny Goethe InstitutKOCH  MIR  WAS! – konkurs  kulinarny Goethe InstitutKOCH  MIR  WAS! – konkurs  kulinarny Goethe InstitutKOCH  MIR  WAS! – konkurs  kulinarny Goethe InstitutKOCH  MIR  WAS! – konkurs  kulinarny Goethe InstitutKOCH  MIR  WAS! – konkurs  kulinarny Goethe InstitutKOCH  MIR  WAS! – konkurs  kulinarny Goethe InstitutKOCH  MIR  WAS! – konkurs  kulinarny Goethe InstitutKOCH  MIR  WAS! – konkurs  kulinarny Goethe Institut