ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Z LEGENDĄ PRZEZ POLSKĘ- LEKCJA PATRIOTYCZNA W KLASACH NAJMŁODSZYCH

Z legendą przez Polskę

Klasy I-III aktywnie włączają się w obchody 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej to okazji podczas szkolnych obchodów dzieci z klasy I b przyniosły własne zbiory książek na wystawę, która została zorganizowana w auli szkoły.

22.10.2018 r. odbyła się niecodzienna lekcja historii. W tym niezwykłym spotkaniu historycznym wzięli udział nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele. Była to ciekawa lekcja dla naszych najmłodszych, która rozpoczęła się projekcją filmu opowiadającego o legendarnych początkach państwa polskiego oraz symbolach narodowych. W dalszej części obchodów dzieci rozmawiały z wychowawcą klasy o tematyce związanej z treściami z zakresu wychowania patriotycznego.

Wiele radości pierwszoklasistom sprawiła układanka, która wymagała koncentracji i zgodnej współpracy zespołowej. Okazało się, że dzieci doskonale poradzili sobie z ułożeniem poszczególnych elementów układanki, ale i też wykazali się doskonałą znajomością tekstu naszego hymnu narodowego, co pozwoliło im z posiadanych elementów ułożyć godło narodowe.

Obchody zakończono wystawą prac plastycznych będących ilustracją do poznanych legend oraz konkursem plastycznym ”Polska w oczach dziecka”.

Wystawa książek, poznane legendy, symbole narodowe rozbudziły w uczniach zainteresowanie dziedzictwem kulturowym, poczucie tożsamości narodowej oraz szacunek dla przeszłości.

Z legendą przez PolskęZ legendą przez PolskęZ legendą przez PolskęZ legendą przez PolskęZ legendą przez PolskęZ legendą przez Polskę