ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Wycieczka do Poznania

17 września uczniowie klas 7b i 8a wykorzystali nagrodę wręczoną przez panią wójt Izabellę Staszak podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.

Wyjechali wraz z wychowawczyniami do stolicy Wielkopolski. Podczas całodniowej wycieczki zwiedzili stadion Kolejorza jeden z tych, na których rozgrywane były mecze Euro 2012. Była okazja, aby poznać go „od kuchni” – szatnie drużyny gości, trybuny dla VIP-ów, a nawet kaplica i oczywiście sam imponujący stadion zrobił ogromne wrażenie na wszystkich.

Kolejnym punktem było zwiedzanie starówki ze słynnym ratuszem, z którego mogliśmy odczytać, jak żyć. Po tym miłym dla oka punkcie wycieczki uczniowie zadbali o inne zmysły w Rogalowym Muzeum. Mieści się ono w jednej z kamienic przy rynku. To tu nasz węch i smak był pod wrażeniem świętomarcińskich specjałów, które później można było zakupić w tradycyjnej piekarni. Najciekawszy element stanowiło współwytwarzanie rogala pod okiem mistrza cukierniczego. Należy też wspomnieć o animowanej historii Poznania czy legendzie o św. Marcinie, którą poznaliśmy podczas wizyty w muzeum.

Dziękujemy za sfinansowanie wyjazdu – Uczennice i Uczniowie klas 7b i 8a wraz z Wychowawczyniami.

Wycieczka do PoznaniaWycieczka do PoznaniaWycieczka do PoznaniaWycieczka do PoznaniaWycieczka do PoznaniaWycieczka do PoznaniaWycieczka do Poznania