ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Wychowanie fizyczne na śniegu

Korzystając z zimowej aury lekcje wychowania fizycznego odbywały się na świeżym powietrzu.

Ich tematem były gry i zabawy ruchowe na śniegu i hartowanie organizmu.

Głównym zadaniem lekcji było: kształtowanie właściwego spędzania czasu wolnego zimą, umiejętność właściwego doboru ubioru do warunków atmosferycznych, znaczenie hartowania organizmu dla zdrowia, bezpieczeństwo w czasie wykonywania zadań, współpraca w zespole.

Zabawa była fantastyczna. Dzieci podzielone na grupy budowały ze śniegu bałwankowe rodziny, kolejną zimową atrakcją była „śnieżna wojna”, rzuty kulkami do celu, nie zabrakło również śnieżnych aniołów.

Lekcje te poza tym, że przyniosły uczniom wiele radości cieszyły się wielką popularnością wśród dużych i małych, tylko szkoda że tak krótko leżał śnieg.