ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Nabieramy cyfrowej mocy

Fundusze europejskie - loga
Nabieramy cyfrowej mocy

W ramach realizowanego projektu "Nabieramy cyfrowej mocy", od października do grudnia realizowane były zajęcia "kreatywna i twórcza praca z Paint i Tux Paint: Zajęcia rozwijające". Program nastawiony jest na rozwój zainteresowań w tej dziedzinie informatyki oraz na pokazaniu różnych sposobów wykorzystywania komputera w nauce, pracy i zabawie. Realizowane treści nauczania dotyczą edytora grafiki Painta i Tux Painta oraz z zapoznaniem się z funkcjami poszczególnych narzędzi do edycji grafiki.

Uczniowie samodzielnie tworzyli rysunki w oparciu o figury geometryczne, linie proste i łamane. Dodatkowo posługiwali się gotowymi szablonami. W czasie zajęć wspierano rozwój umiejętności dzieci dostosowując poziom trudności ćwiczeń. Lekcje opierały się na zasadzie stopniowania trudności i łączenia teorii z praktyką.

Również uczniowie klasy III w ramach projektu odbyli zajęcia "Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni". Raz w tygodniu uczniowie zgodnie z zaplanowanym harmonogramem realizowali tematykę związaną z bezpieczeństwem w sieci. Na zajęciach duży nacisk położono na wdrożenie do bezpiecznego i odpowiedzianego korzystania z zasobów i możliwości sieci oraz uświadomiono uczniom niebezpieczeństwa jakie niesie za sobą internet.

Zajęcia były podzielone na 15 spotkań, podczas zajęć dzieciom towarzyszył robot NetRobi. Maszyna poprzez zabawę wprowadzała uczniów w temat danego modułu. Lekcje wspomagane były materiałami multimedialnymi, dodatkowo wiedza dzieci była weryfikowana poprzez rozwiązywanie krótkich krzyżówek.

W czasie zajęć uczniowie poznali historię Siceciaków - czyli dzieci, które wykorzyztują w walce ze złymi Sieciuchami swoje internetowe moce. Na podstawie sieciakowych przygód dzieci miały możliwość poznania niebezpiecznych sytuacji, których mogą doświadczyć. Ponadto uczyły je za pomocą jakich efektywnych metod reagować na zagrożenia.

Nabieramy cyfrowej mocyNabieramy cyfrowej mocyNabieramy cyfrowej mocyNabieramy cyfrowej mocyNabieramy cyfrowej mocyNabieramy cyfrowej mocy