ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Bomba witaminowa

Po powrocie z ferii uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w cyklu zajęć związanych ze zdrowym odżywianiem. Realizacja tej tematyki przypadła akurat na czas panowania siarczystych mrozów. Dzieci poznawały witaminy oraz produkty zawierające je, zwróciły uwagę na szczególną rolę owoców w zdrowym żywieniu. Uwieńczeniem tych działań było wykonanie przez dzieci sałatki owocowej. Uczniowie podzielili się na grupy czteroosobowe, przygotowali odpowiednie produkty i narzędzia oraz instrukcję wykonania sałatki. Wszyscy pracowali z dużym zaangażowaniem przestrzegając wcześniej ustalonych zasad. Efektem działań grup, była smaczna sałatka owocowa – czyli prawdziwa bomba witaminowa.

Bomba witaminowaBomba witaminowaBomba witaminowaBomba witaminowaBomba witaminowaBomba witaminowaBomba witaminowaBomba witaminowaBomba witaminowaBomba witaminowaBomba witaminowa