ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Świąteczne warsztaty w Janowcu

Zbliżają się długo oczekiwane, bardzo radosne i bogate w tradycje Święta Bożego Narodzenia.

W poniedziałkowy ranek 11 grudnia dzieci z edukacji wczesnoszkolnej, wybrały się na wyprawę do Chaty Taberskiej w Janowcu. Na miejscu gości serdecznie powitała gospodyni chaty - ciocia Jola oraz jej pomocnicy. Podczas kilkugodzinnych zajęć dzieci poznały historię powstania chaty, przypominały sobie symbole oraz tradycje Świąt Bożego Narodzenia, śpiewały kolędy, uczyły się ludowych przyśpiewek oraz oglądały świąteczne prezentacje multimedialne. Najpracowitszym punktem dnia było wykrawanie przy pomocy foremek ciastek i pierniczków, układanie ich na blaszkach oraz pieczenie. Po upieczeniu, dzieci dekorowały smakołyki lukrem oraz kolorową posypką. Miłą przerwą podczas tak intensywnych zajęć było karmienie koni oraz kózek mieszkających w pobliżu zabudowań. Na zakończenie pobytu niespodziewanie chatę odwiedził Mikołaj z workiem prezentów. Każde dziecko otrzymało podarunek w postaci mikołajkowej czapki.