ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Uczymy się inaczej – eksperymenty

Od listopada dzieci z klasy III a uczestniczą w projekcie pt: "Eksperymentujemy w Trzebiechowie – nowe pracownie, nowe zajęcia, umiejętności". Zdobywanie nowych wiadomości i umiejętności odbywa się przez zabawę oraz ciekawe eksperymenty zaproponowane przez wychowawczynię. Dzieci poznały już właściwości cieczy, obserwowały ciekawe reakcje mieszanych ze sobą składników, dowiedziały się dlaczego ogień można gasić bez wody itp. Zajęciom towarzyszą też ciekawe wyjścia do parku przy szkole, gdzie dzieci obserwują zmiany w przyrodzie związane z porami roku, podglądają zachowania ptaków, poszukują śladów na śniegu.