ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Nowe zajęcia, nowe umiejętności w klasie 3 b

Centrum Chemii w Małej Skali
Nowe zajęcia, nowe umiejętności w klasie 3 b

W ramach realizacji projektu "Eksperymentujemy w Trzebiechowie - nowe pracownie, nowe zajęcia, nowe umiejętności", uczniowie klasy 3 b szkoły podstawowej poprzez różne doświadczenia, zabawy badawcze pogłębiają wiedzę w zakresie treści matematycznych i przyrodniczych. Starają się odpowiedzieć na szereg pytań podczas wykonywanych zadań. Odpowiedzi szukają podczas wycieczek, spacerów, zabaw eksperymentów i doświadczeń. Realizacji zadań towarzyszy działalność artystyczna dzieci np. ze słomy kukurydzianej nauczyły się wyplatać figurki do zabawy, nauki.

Podczas spacerów po naszym trzebiechowskim parku uczniowie zebrali materiał przyrodniczy, który posłużył im do liczenia, klasyfikowania w/g wielkości, koloru, porównywania. Wykorzystały go też do prac plastycznych, matematycznych i przyrodniczych.

W czasie naszych zajęć, które rozpoczęły się od listopada przeprowadzaliśmy proste doświadczenia i eksperymentowaliśmy. Poznawaliśmy zjawiska pływania i tonięcia przedmiotów, rozpuszczania substancji. Badaliśmy właściwości wody. Poznawaliśmy jej stany skupienia, sprawdzaliśmy, czy woda jest dobrym rozpuszczalnikiem dla innych związków chemicznych, które znamy na co dzień z kuchni. Stawialiśmy hipotezy i sprawdzaliśmy ich prawdziwość.

Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy z mapą zw. interaktywną, gdzie mogły odpowiadać na szereg pytań dotyczących różnych miejsc świata. Wzbogacały wiedzę na temat bogactw naturalnych Polski, rozpoznawały krajobrazy swojego kraju, zaznaczały największe rzeki na mapie oraz zmagały się z puzzlami geograficznymi.

Zajęcia realizowane w ramach naszego projektu uczą dzieci współpracy w zespole, pozwalają rozwijać zainteresowania przyrodnicze i matematyczne, uczą myślenia przyczynowo-skutkowego, wyciągania wniosków z przeprowadzanych doświadczeń oraz korzystania z różnych źródeł informacji.

Nowe zajęcia, nowe umiejętności w klasie 3 bNowe zajęcia, nowe umiejętności w klasie 3 bNowe zajęcia, nowe umiejętności w klasie 3 b