ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Mistrzowie ortografii z trzeciej klasy

19 kwietnia 2017 r. odbył się w Zespole Szkół w Sulechowie VI Rejonowy Konkurs Ortograficzny. O tytuł Małego Mistrza Ortografii walczyło 25 uczniów z pięciu szkół z terenu. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas trzecich. Poziom konkursu był bardzo wysoki. W pierwszej części uczniowie pisali dyktando "W teatrze", w dalszej części rozwiązywały krzyżówki, zagadki oraz sprawdzali swój poziom wiedzy ze znajomości zasad pisowni oraz wykorzystania wiedzy w praktyce. Pierwsze miejsce i tytuł Małego Mistrza Ortografii zdobył uczeń z SP w Świebodzinie Bartosz Mikołajczyk.

Uczeń naszej szkoły Bartłomiej Raźny z kl. III c popełnił najmniej błędów i zajął 10 miejsce, Kacper Wojdyła uczeń kl. III a zajął miejsce 14, a 17 miejsce zajęła Julia Ostrowska z kl. III b. Uczniowie naszej szkoły nie tylko mieli możliwość wymiany doświadczeń, ale również dobrze się bawili, integrując się ze swoimi rówieśnikami. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i słodycze. Serdecznie gratulujemy!