ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Matematyczne eksperymenty w szkole podstawowej

Narysowanie szopki bożonarodzeniowej na papierze milimetrowym, stworzenie domina rachunkowego, wystawa brył to tylko niektóre efekty działań matematycznych, które mają już na swoim koncie uczniowie szkoły podstawowej uczęszczający na zajęcia rozwijające realizowane w ramach projektu: "Eksperymentujemy w Trzebiechowie – nowe pracownie, nowe zajęcia, nowe umiejętności".

Wykonanie tych pięknych prac było możliwe dzięki zastosowaniu przez uczestników warsztatów nowo zdobytych umiejętności tj. rozpoznawanie i rysowanie figur ich rzutów, siatek, rozumienie i stosowanie pojęcia "układ współrzędnych", obliczanie długości odcinków równoległych do obu osi. Wszystkie nowo zdobyte umiejętności uczniowie z dumą będą mogli zaprezentować swoim kolegom i rodzicom pod koniec roku szkolnego.