ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Z wizytą w Centrum Nauki Keplera

Dnia 5 maja uczniowie klasy II A oraz kl. III uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze. Dzieci w pierwszej kolejności zwiedziły Centrum Przyrodnicze, gdzie znajduje się ekspozycja stała ze stanowiskami interaktywnymi odnoszącymi się do różnych dziedzin nauki np. biologii, nauki o człowieku, chemii, fizyki i Ziemi. Dzieci aktywnie poznawały szereg zjawisk przyrodniczych i mogły samodzielnie wykonać wiele eksperymentów. Zwiedziły również wystawę przyrodniczą, przedstawiającą muszle i motyle z różnych zakątków świata.

W zwiedzaniu Centrum i objaśnianiu poszczególnych eksperymentalnych stanowisk pomagali przewodnicy.

Następnie w Planetarium Wenus, dzieci oglądały film 2D "Nasz Wszechświat", gdzie dowiedziały się w jaki sposób obserwuje się niebo oraz "z bliska" mogły poznać wszystkie planety Układu Słonecznego. Wycieczka była bardzo udana i pouczająca.