ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Wycieczka pierwszoklasistów

Dnia 9 czerwca uczniowie klasy I a, I b, I c wraz ze swoimi wychowawczyniami pojechali na wycieczkę do Zielonej Góry. Głównym celem wyprawy do miasta było poznanie Centrum Nauki Keplera. Pierwszaki najpierw udały się do Planetarium Wenus, gdzie obejrzały film w technologii fulldome pod tytułem "Ziemia, Księży i Słońce". Z pokazu dowiedziały się w jaki sposób Słońce i Księżyc determinują rytm życia na Ziemi i jaką rolę pełnią w naszym życiu. Ponadto dowiedziały się jak powstał kalendarz i jak przebiegała historia kosmicznych podróży i lądowania na Srebrnym Globie.

Następnie wędrując przez deptak zielonogórski przy pięknej, słonecznej pogodzie, podziwiały Stary Rynek, Ratusz i Pomnik Bachusa, przy którym chętnie odpoczęły i zjadły lody. W końcu dotarły do Centrum Przyrodniczego. Tam podzieleni na grupy przy pomocy przewodników poznawały różne zjawiska z dziedziny fizyki, chemii, przyrody. Obejrzały wystawę bogactw naturalnych Ziemi. Jednak największą radość sprawiło im samodzielne eksperymentowanie i wywoływanie zjawisk przyrodniczych, jak na przykład burzę z piorunami.

Po tych doświadczeniach już autokarem pojechały do następnej atrakcji Zielonej Góry – Palmiarni. Tutaj pierwszaki zachwyciły się tropikalną roślinnością oraz żółwiami i rybkami zgromadzonymi w akwariach. Z przyjemnością obejrzały panoramę Zielonej Góry z najwyższego punktu obiektu. Wśród tak bujnej roślinności i śpiewu ptaków posiłek smakował dzieciom wyśmienicie. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili w dobrych humorach i pełni wrażeń do domu.