ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej w Trzebiechowie

14.06.2016 r. był dla uczniów Szkoły Podstawowej w Trzebiechowie szczególny, ponieważ tego dnia świętowaliśmy Dzień Patrona - Jana Pawła II. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą św., w której uczestniczyli uczniowie i grono pedagogiczne naszej szkoły. Następnie wysłuchaliśmy wierszy w wykonaniu laureatów VI Konkursu Recytatorskiego "Bliżej poezji Jana Pawła II".

Kolejny etap uroczystości - "Dzień Patrona w plenerze" odbył się już na terenie Szkoły Podstawowej. Uczniowie przechodząc przez stacje zadaniowe poznawali sylwetkę papieża. W sześciu miejscach na terenie naszej szkoły poszczególne klasy wykonywały mapy pielgrzymek papieskich do Polski oraz piramidy wartości głoszonych przez Jana Pawła II. Uczniowie pisali także wiersze, wykonywali kartki do papieża oraz przygotowywali wpisy do księgi pamiątkowej. Były zadania dla ducha, ale nie zabrakło też tych dla ciała. Klasy pokonywały również tor przeszkód przygotowany na placu zabaw przy szkole.

Wszystkie prace stworzone przez uczniów w tym wyjątkowym dniu można podziwiać na wystawie w naszej szkole. Świadczą one jednoznacznie, że mądrości Ojca Świętego są bliskie uczniom szkoły Jego imienia.