ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Lektura szkolna nie musi być nudna..

Szóstoklasiści zainspirowani książką "Robinson Kruzoe" wykonali plastyczną wizję wyspy, na której "wylądował" tytułowy bohater powieści, zaś uczniowie klasy piątej stworzyli makiety prezentujące wioskę plemienia WA-HIMA o której informacje zdobyli czytając lekturę "W pustyni i w puszczy". Tego rodzaju prace ożywiają wyobraźnię uczniów, skłaniają do wnikliwego śledzenia tekstu, a także przyczyniają się do innego spojrzenia na lekturę. Uczniowie chętnie wyrażają treści literackie poznanych lektur w formie plastycznych dzieł. Uczniowskie prace są dowodem na to, że lektura szkolna nie musi być nudna.

Lektura szkolna nie musi być nudna..Lektura szkolna nie musi być nudna..Lektura szkolna nie musi być nudna..Lektura szkolna nie musi być nudna..Lektura szkolna nie musi być nudna..Lektura szkolna nie musi być nudna..Lektura szkolna nie musi być nudna..