ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Wiosenny festyn w DPS-ie

W ramach współpracy z pobliskim Domem Pomocy Społecznej, grupa mini – wolontariatu ze szkoły podstawowej ofiarowała swą pomoc przy organizacji i prowadzeniu festynu majowego. Dzieci bardzo chętnie dzieliły się swoim czasem, uśmiechem, energią pomagając przy tym w sprawnym i życzliwym przeprowadzeniu imprezy na świeżym powietrzu. Do ich zadań należało nie tylko przygotowanie stołów i nakryć dla uczestników, ale także pomoc osobom poruszającym się na wózkach i wszystkim innym potrzebującym mieszkańcom Domu. Była to prawdziwa lekcji tolerancji, życzliwości i cierpliwości. Dzieci poczuły się bardzo potrzebne, zauważyły, że mimo młodego wieku mogą wiele zdziałać i także od nich zależy to, jak wygląda życie innych ludzi. Było to naprawdę udane sobotnie przedpołudnie, a dzieci zaoferowały swą pomoc w kolejnych takich przedsięwzięciach!

Wiosenny festyn w DPS-ieWiosenny festyn w DPS-ieWiosenny festyn w DPS-ieWiosenny festyn w DPS-ie