ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Bohaterowie naszych lektur

Uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia wystawy zatytułowanej "Bohaterowie naszych lektur". Ekspozycje na wystawę zrobili chętni uczniowie klasy 4 i klasy 6B. Po omówieniu lektur oraz po wykonaniu wielu ćwiczeń opisujących postacie, dzieci wiernie odtworzyły ich wizerunki. Uczniowie wykazali się różnorodnością pomysłów i stworzyli przepiękne postacie. Czwartoklasiści różnymi technikami wykonali postać pana Kleksa oraz Pinokia, były rysunki, postacie z masy solnej i drewniane figury. Zaś uczniowie klasy 6 zrobili makiety przedstawiające Robinsona Crusoe i jego wyspę, a także jego wynalazki takie jak miotła, łóżko. Makiety zawierały najdrobniejsze szczegóły, którymi Robinson otaczał się na wyspie. Można było dostrzec przyjaciół rozbitka, grotę, w której spędzał czas, a także najbliższe jej otoczenie tj. morze, pole kukurydzy, strumyk.

Bohaterowie naszych lekturBohaterowie naszych lekturBohaterowie naszych lekturBohaterowie naszych lekturBohaterowie naszych lekturBohaterowie naszych lekturBohaterowie naszych lektur