ZESPÓŁ EDUKACYJNY
Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II

Kwiaty dla Babci i Dziadka

"Kwiaty dla Babci i Dziadka" – takie hasło widniało na scenie w sali widowiskowej Trzebiechowskiego Ośrodka Kultury, która w dniu 23 stycznia 2012 roku gościła babcie i dziadków z okazji Ich święta. Kiedy dochodziła godzina 1000, początek uroczystości szkolnej, sala "pękała w szwach". Babcie i dziadkowie nie zawiedli swoich wnucząt, ponieważ bardzo licznie przybyli by posłuchać i zobaczyć co przygotowały dla nich ich małe "skarby".

Na początku zaprezentowali się najmłodsi uczniowie, czyli klasa I a i I b pod kierunkiem pani Danuty Wojtkiewicz i pani Grażyny Sadowskiej. Dzieci pięknie, głośno i wyraźnie wyrecytowały wiersze i śpiewały piosenki o swoich dziadkach. Następnie wystąpili wychowankowie pani Alicji Kanclerz - uczniowie z klasy II, którzy również śpiewając oraz deklamując wiersze złożyli babciom i dziadkom szczere, serdeczne życzenia. Aż w końcu przyszedł czas na uczniów z klasy III, których przygotowała pani Lidia Drozdowska. Najstarsze dzieci przedstawiły wesołą inscenizację pod tytułem "Jak to z babcią i z dziadkiem było". Wszyscy na sali śmiali się do łez. Dwoje uczniów popisało się grą kolęd na flecie Aleksandra Cipora i na pianinie Krzysztof Sakowicz.

Po występach wnuczęta wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane, laurki, kolorowe kwiaty i serduszka. Każde dziecko złożyło życzenia i czule uściskało swoją babcię i dziadka. Trójki klasowe rozdały słodycze wszystkim obecnym na sali.

Na koniec uroczystości. gościnnie wystąpił zespół taneczny z klas III – VI prowadzony przez panią Małgorzatę Horodniczy. Uczniowie zatańczyli dwa układy taneczne do własnej choreografii. Otrzymali za ten występ gromkie brawa.
Święto Babci i Dziadka na stałe wpisało się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować tę uroczystość.