ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Kuchnia Pana Kleksa

Lektura pt: "Akademia pana Kleksa" Jana Brzechwy zainteresowała uczniów klasy IV a światem pełnym nieprawdopodobnych zdarzeń i postaci. Zwłaszcza pan Ambroży Kleks – bohater fascynujący, barwny i pełen niezwykłych umiejętności – zachwycił czwartoklasistów. Zainspirowani lekturą postanowiliśmy przygotować wystawę przedstawiającą kuchnię pana Kleksa.

Na głównym korytarzu szkolnym znalazły się wszystkie niezbędne składniki potraw: kolorowe proszki, płomyki świec, różnobarwne płyny i szkiełka zamknięte w fantazyjnych słoiczkach. Nie zabrakło także pędzelków, którymi pan Kleks malował potrawy oraz pompki powiększającej, niezbędnej do uzyskania odpowiednich rozmiarów przygotowanych dań. Przysmakiem pana Kleksa były motyle w czekoladzie, które także znalazły się na naszej wystawie. Oprócz nich uczniowie przygotowali siatki na motyle – niezbędny atrybut kucharza. Dekoracją kuchni stały się piękne, kolorowe kwiaty wykonane z bibuły.

Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkoły podstawowej. Cieszymy się, że w ciekawy sposób udało nam się zainteresować uczniów lekturą.

Kuchnia Pana KleksaKuchnia Pana KleksaKuchnia Pana KleksaKuchnia Pana KleksaKuchnia Pana KleksaKuchnia Pana KleksaKuchnia Pana Kleksa