ZESPÓŁ EDUKACYJNY
im. Jana Pawła II

Innowacja pedagogiczna "Przygoda z Europkiem" uzyskała akceptację Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim!

Dziewczynka z zapałkami

Z przyjemnością informujemy, że od października rozpoczynamy na lekcjach języka angielskiego w klasach czwartych Szkoły Podstawowej pracę z Europejskim Portfolio Językowym w ramach innowacji pedagogicznej pt. "Przygoda z Europkiem".

Celem głównym innowacji jest kształtowanie umiejętności samooceny ucznia, motywowanie go do nauki i wspieranie w trakcie całego procesu uczenia się. Wykorzystanie Portfolio ma pomóc uczniowi w poznaniu siebie jako osoby uczącej się oraz w stopniowym nabywaniu samodzielności w nauce języków, by stworzyć podwaliny do uczenia się przez całe życie.

Portfolio jest przede wszystkim materiałem ucznia (każdy czwartoklasista otrzyma egzemplarz Europejskiego Portfolio Językowego), ale w trakcie jego tworzenia będzie potrzebował pomocy osoby dorosłej: rodziców i nauczyciela. Jednak systematyczna praca z Portfolio wpłynie pozytywnie na ocenę umiejętności dziecka oraz ułatwi wymianę informacji między uczniem, nauczycielem i rodzicami na temat tego, czego się dziecko uczy i jak się uczy.

Mamy nadzieję, że "Przygoda z Europkiem" przyniesie wiele radości i satysfakcji dzieciom, zapewni lepsze poznanie swoich uczniów i dostosowanie metod do ich pracy nauczycielowi, a także będzie powodem rodzicielskiej dumy!