ZESPÓŁ EDUKACYJNY

WIOSENNY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

WIOSENNY  DZIEŃ  JĘZYKÓW  OBCYCH

W pierwszy dzień wiosny wszystkie klasy udały się w podróż po krajach niemiecko- i anglojęzycznych i uczestniczyły w zabawach z językami obcymi.

W czasie czterech lekcji młodsi i starsi uczniowie wraz ze swoimi opiekunami odwiedzili 9 rozlokowanych w szkole stacji zadaniowych. Trasa podróży obejmowała Niemcy, Szwajcarię, Austrię, Lichtenstein, Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Kanadę, Australię i Irlandię. Na każdej stacji na zespoły klasowe czekali tubylcy z informacjami i ciekawostkami o krajach oraz interesującymi formami zadań językowych.

W kategorii klas IV-VI najlepszymi podróżnikami okazały się dzieci z klas V a, V b i V c.

W kategorii klas VII – III gimnazjum największą ilość punktów zdobyły: VII a, VIII b i VII b.

Gratulujemy wszystkim klasom szczęśliwego finału językowej podróży i dziękujemy osobom, które wsparły nas swoją pomocą. A na szczególne uznanie zasłużyli uczniowie z klas VI, VII i VIII, którzy według własnych pomysłów przygotowali stacje podróżne, ich wystrój, niebanalne zadania, słodkie nagrody i przeprowadzili minilekcje językowe dla 11 klas!