ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Ósmoklasisto – co dalej?

Poradnictwo zawodowe to jedna z najistotniejszych form wsparcia, jakiej udzielają Mobilne Centra Informacji Zawodowej młodym ludziom. Doradcy zawodowi, uwzględniając zarówno lokalne możliwości zatrudnienia, jak i indywidualne predyspozycje zawodowe i osobowościowe młodego człowieka, pomagają przede wszystkim dokonać wyboru przyszłego zawodu, zaplanować karierę edukacyjną i zawodową.

W styczniu 2019 r. nasza młodzież z klas 8 miała możliwość udziału w warsztatach zawodoznawczych przeprowadzonych przez doradcę zawodowego z MCIZ w Zielonej Górze. Dotyczyły one poznania siebie, własnych predyspozycji i możliwości oraz dopasowania ich do swoich zainteresowań. Oprócz tego przedstawione i omówione zostały uczniom dwie ciekawe prezentacje multimedialne na temat szkół ponadpodstawowych: „Siatka” szkół zielonogórskich 2019 oraz Szkoły średnie w województwie lubuskim. Ósmoklasiści mieli też okazję na indywidualne rozmowy z doradcą, dopytywanie o interesujące i nurtujące ich kwestie związane z wyborem szkoły i zawodu.

Ósmoklasisto – co dalej?Ósmoklasisto – co dalej?Ósmoklasisto – co dalej?Ósmoklasisto – co dalej?