Biegi przełajowe

Po raz kolejny odbyły się w naszej szkole eliminacje powiatowe w biegach przełajowych w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnych i szkół średnich. Podczas bardzo ładnej, ciepłej, wczesnojesiennej pogody, przeprowadzono sześć biegów, które wyłoniły, w każdej z kategorii, po 10 reprezentantów Powiatu Zielonogórskiego na zawody wojewódzkie.

Nasz Zespół Edukacyjny reprezentowało 23 uczniów ze szkoły podstawowej i 18 z gimnazjum. Najlepiej spisali się, uzyskując awans do zawodów wojewódzkich Krzysztof Pilarski - 4 miejsce i Danuta Bajowska - 8 miejsce, uczniowie szkoły podstawowej oraz Gracjan Zając – 5 miejsce, uczeń gimnazjum. Bardzo dobre miejsca, ale nie premiowane awansem, uzyskali Paulina Niewiadomska - 11, Karolina Koseska - 13 oraz Kamil Włosek - 12 i Adrian Dolczewski – 15, wszyscy uczniowie gimnazjum. Na słowa uznania zasługują wszyscy uczestnicy zawodów, którzy mieli do pokonania bardzo trudny technicznie teren, szczególnie uczniowie klas IV ze szkoły podstawowej i klas I z gimnazjum, rywalizujących ze starszymi przeciwnikami. Zawody ukończyło w kategoriach: SP DZ. – 75 zawodniczek, SP CHŁ. – 93 zaw., G DZ. – 59 zaw., G CHŁ. – 84 zawodników.

Zawody prowadził koordynator do spraw sportu szkolnego Powiatu Zielonogórskiego p. Jerzy Radkiewicz. Trasy przygotował i czuwał nad prawidłowym przebiegiem zawodów p. Jarosław Drozdowski. Nad bezpiecznym i prawidłowym przebiegiem poszczególnych biegów na wyznaczonych trasach czuwali uczestnicy Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Trzebiechowa, pod kierunkiem p. Marka Hryszkiewicza. Od strony medycznej nad bezpieczeństwem uczestników zawodów czuwała pani Dorota Dąbek. Wszystkim pomagającym w przygotowanie i przeprowadzenie zawodów osobom bardzo dziękujemy.