Ptaki

Zimowe warunki nie sprzyjają ptakom, by wystarczająco zaspokoić ich głód. Dokarmianie ptaków pobudza zainteresowanie ornitologią i wyzwala przeżycia estetyczne związane z obserwacją ptaków, a także kształtuje zachowania proekologiczne. Stąd też przedszkolaki z grupy „Wiewiórek” samodzielnie przygotowały i uformowały specjalne kule tłuszczowe z nasionami i orzechami. Niektóre dzieci przyniosły także kawałki słoniny, przygotowane do zawieszenia na drzewach. Do wspólnego rozwieszenia zaprosiły dzieci z najmłodszej grupy i spacer po parku przemienił się w organizację ptasiej stołówki. Bardzo dziękuję rodzicom za błyskawiczną akcję przyniesienia wszystkich niezbędnych materiałów i pomoc w rozbudzaniu wśród dzieci wrażliwości na potrzeby zwierząt.

PtakiPtakiPtakiPtakiPtakiPtakiPtakiPtaki