Zajęcie otwarte w grupie "Zajączków"

Zajęcie otwarte w grupie Zajączków

24 października 2016 r. w grupie „Zajączków” odbyło się zajęcie, w którym uczestniczyli zaproszeni rodzice. Celem zajęcia „Urodziny marchewki” było kształcenie słuchu dziecka jako niezbędnego warunku decydującego o efektach pracy w zakresie kształtowania gotowości do nauki czytania i pisania. Dzieci doskonaliły słuch fonematyczny poprzez rozwiązywanie rebusów, jarzynowe gry i zabawy. Układały schematy i modele wyrazów. Ponieważ większość dzieci zapamiętała litery w poprzednim roku szkolnym i odczytuje proste wyrazy, to na „Urodzinach marchewki” przedszkolaki mogli rozwijać nową umiejętność, jaką jest układanie wyrazów z liter. Po obiedzie wykonały prezent dla marchewki, wyklejając i wydzierając obrazek z owocami i warzywami.