Warsztaty serowarskie

Dnia 09 czerwca 2016 r. dzieci z przedszkola wzięły udział w wycieczce do gospodarstwa hodowlanego ,,Borowiecka łąka".

Była to przygoda, podczas której dzieci poznały hodowlę kóz. Aktywnie uczestniczyły w pracach związanych z ich hodowlą oraz wykonały sery pod czujnym okiem gospodarza wycieczki Pani Jolanty Pazdrowskiej. Wszystkim smakowało wiejskie śniadanie. Chleb z serem kozim i dżemem truskawkowym własnej produkcji był wyśmienity.

Wyjazd wzbogacił doświadczenia i wiedzę dzieci oraz umożliwił im dowiedzieć się, jak zainteresowania i pasje wpływają na to, jaką pracę zawodową ludzie wykonują w swoim życiu dorosłym.