Kubusiowi przyjaciele natury

Dnia 21 kwietnia 2016 r. grupa Motylki realizując program „Kubusiowi przyjaciele natury” utrwaliła i poznała podstawowe zasady zachowania proekologicznego. Dzieci dowiedziały się, jak dbać o przyrodę, poznały podstawowe części drzew i innych roślin oraz zasady ich pielęgnacji. Dzieci wiedzą, że las to dom zwierząt oraz znają zasady zachowania się w różnych środowiskach przyrodniczych. Motylki wzięły udział w krótkim przedstawieniu, w którym zwierzęta opowiadały, jak źle czują się, gdy ludzie w lesie np. krzyczą, śmiecą. Tropiły zwierzęta ukryte w sali. Rozwiązywały zagadki i zadania w Kubusiowej książeczce. Wykonały plakat „Przyjaciele przyrody”.