Kubusiowi przyjaciele natury

Dnia 22 kwietnia 2016 r. grupa starszaków wspólnie z przyjacielem natury z „Kubusiem” obchodziła Międzynarodowy Dzień Ziemi. Dzieci w tym dniu ubrane były w kolorze zielonym. Podczas zajęć i zabaw Motylki poznały różne sposoby ochrony Ziemi, również takie, które są możliwe do realizacji przez nich samych (np. torba na zakupy z papieru lub materiału tekstylnego zamiast popularnej reklamówki). Poznały pojęcia ekologia i recykling. Wspólne zabawy z Kubusiem zakończyły działania plastyczno – techniczne dzieci pod hasłem „Jak zrobić coś z niczego, czyli recyklingowy zawrót głowy”