Zainteresowania przedszkolaków

Dzieci w wieku przedszkolnym interesują się różnymi rzeczami i podejmują różne formy aktywności. Niektóre zainteresowania trwają krótko, inne dłużej.

Wśród naszych przedszkolaków są dzieci, których zainteresowania to już początek dziecięcej pasji. W tym roku szkolnym swoje zainteresowania kolegom i koleżankom w grupie zaprezentował również Filip Adamczewski i Łucja Wojdyła. Filip od dłuższego czasu interesuje się dinozaurami. Łucja każdą wolną chwilę przeznacza na rysowanie.

Podczas zajęć dzieci mogły poznać i podziwiać kolekcję dinozaurów Filipa, którego marzeniem jest zostać paleontologiem. Dzieci liczyły dinozaury, porównywały je, nazywały, klasyfikowały ze względu na miejsce ich życia, sposób odżywiania. Szukały odpowiedzi na interesujące je tematy w książkach, malowały farbami na temat „W świecie dinozaurów”.

Spotkanie z Łucją rozpoczęło się od obejrzenia wystawy jej prac i oglądania albumu z jej rysunkami. Dzieci z uwagą słuchały wypowiedzi dziewczynki, która mówiła, że gdy rysuje jest jej miło i że sprawia jej to przyjemność. Opowiedziała, co rysuje najczęściej i że tak naprawdę lubi rysować wszystko. Swoim rówieśnikom powiedziała, że rysować uczy się w przedszkolu i w domu. Jeżeli nie potrafi czegoś narysować prosi o wskazówki dorosłych i że ważne jest to, żeby patrzeć z uwagą na to co chcemy narysować.

Podczas tego spotkania wszystkie dzieci rysowały kredkami pastelowymi olejnymi wymarzony plac zabaw. Wszystkie prace wyszły wspaniale. Może dlatego, że z uwagą oglądały zdjęcia przedstawiające różne place zabaw?

Zainteresowania przedszkolakówZainteresowania przedszkolakówZainteresowania przedszkolakówZainteresowania przedszkolakówZainteresowania przedszkolakówZainteresowania przedszkolaków