Wycieczka do Lubrzy

Dnia 16 czerwca 2015 r. grupa dzieci przedszkolnych wzięła udział w wycieczce do Lubrzy, która była kontynuacją zajęć w ramach innowacji pedagogicznej „Pasja nas łączy”. Główną atrakcją tej wyprawy było zwiedzanie studia nagrań i nagranie płyty z piosenkami w wykonaniu dzieci. Studio mieszczące się w starym młynie zrobiło na dzieciach i opiekunach ogromne wrażenie, tym bardziej, że był to pierwszy nasz kontakt z takim miejscem.

Po zwiedzeniu studia i nagraniu piosenek dzieci wyruszyły „Szlakiem Bobra”. Malowniczy krajobraz, kładki po których maszerowaliśmy i cisza, która nas otaczała, wyciszyła nas oraz zapewniła odpoczynek. Bobra nie spotkaliśmy, ponieważ o tej porze dnia odpoczywał. Pani przewodnik w czasie wędrówki pokazała nam jeszcze bunkry poniemieckie.

Droga, którą przeszły dzieci nie była krótka, ale nikt nie narzekał. Wycieczka zakończyła się pieczeniem kiełbasek nad ogniskiem, a pani przewodnik wręczyła dzieciom nagrody za uwagę i spostrzegawczość.

Dziękujemy Państwu Marcie i Patrykowi Żukowskim za pomysł i organizację. Będą to dla nas niezapomniane wrażenia.