Realizujemy nasze pomysły

Ile dzieci, tyle pomysłów na zabawę. Po wspólnych negocjacjach starszaki wybrały jeden – zabawę w teatr. Pani zaproponowała wiersze o wiośnie na którą wszyscy czekali.

Kiedy już role dla „aktorów” zostały przydzielone trzeba było przygotować kostiumy i scenografię. Starszaki pracowały z ogromnym zapałem wykonując wszystko ze zgromadzonych odpadów, bibuły i kolorowego papieru.

Postanowiły, że swoją zabawę, pracę i umiejętności przedstawią kolegom i koleżankom z grupy maluszków oraz z grupy zerowej.

Tak, jak w prawdziwym teatrze „spektakl” zareklamowały za pomocą afiszy. Przedstawienie odbyło się 23 marca 2015 r. W tym dniu również dzieci z oddziału zerowego zaprezentowały swoje umiejętności podczas inscenizacji wiersza i piosenki o wiośnie.

Pani z–ca dyrektora Jadwiga Skubek zaproponowała dzieciom występy dla starszych kolegów. Oglądali nas uczniowie klasy I, II i III. Przedszkolaki były dumne, że ich występy podobały się.