Pasja nas łączy - zabawy z gliną

Ewa Żukowska (koleżanka dzieci z grupy starszaków) często opowiadała w przedszkolu o swoich zainteresowaniach związanych z lepieniem w glinie. Jej fascynacja tym materiałem spowodowała, że 27 marca 2015 r. odbyły się zajęcia podczas których przedszkolaki mogły odkrywać jego możliwości, doświadczać za pomocą zmysłów lepiąc i wyciskając biżuterię dla mamy.

Podczas zajęcia przedszkolaki obejrzały prace Ewy oraz jej babci, która zainteresowała dziewczynkę lepieniem w glinie. Ewa opowiedziała również o etapach powstawania jej prac. Rodzice dziewczynki zadeklarowali, że zatroszczą się o to, żeby prace dzieci zostały wypalone w prawdziwym piecu ceramicznym.

Dzięki życzliwości rodziców dzieci mogły oglądać inne przedmioty do powstania których wykorzystano glinę.