Owoce, soki i warzywa kto je i pije, ten zdrowie wygrywa

Owoce, soki i warzywa kto je i pije, ten zdrowie wygrywa

Dnia 30 kwietnia 2015 r. starszaki wzięły udział w drugim zajęciu związanym z realizacją programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Poprzez zabawy i zadania dzieci poznały i przypomniały sobie podstawowe informacje o warzywach oraz owocach. Nazywały je i określały miejsce ich występowania. Dowiedziały się, które z nich wpływają pozytywnie na wzrok człowieka, które na bolące brzuchy, a które wspomagają ich odporność. Pracując w zespołach wykonały prace plastyczne przedstawiając potrawy przyrządzone z owoców i warzyw. Poznały historię Jarka, który odżywiał się nieprawidłowo i dopiero owoce i warzywa pozwoliły mu odzyskać siły. Na koniec zajęć dzieci wypiły kubusiowe soki, żeby nabrać siły przed zabawami ruchowymi na świeżym powietrzu.

Owoce, soki i warzywa kto je i pije, ten zdrowie wygrywaOwoce, soki i warzywa kto je i pije, ten zdrowie wygrywaOwoce, soki i warzywa kto je i pije, ten zdrowie wygrywaOwoce, soki i warzywa kto je i pije, ten zdrowie wygrywaOwoce, soki i warzywa kto je i pije, ten zdrowie wygrywaOwoce, soki i warzywa kto je i pije, ten zdrowie wygrywaOwoce, soki i warzywa kto je i pije, ten zdrowie wygrywaOwoce, soki i warzywa kto je i pije, ten zdrowie wygrywaOwoce, soki i warzywa kto je i pije, ten zdrowie wygrywaOwoce, soki i warzywa kto je i pije, ten zdrowie wygrywa