Dzień Kubusiowych Przyjaciół Natury

KosDnia 4 maja 2015 r. dzieci z grupy starszaków uczestniczyły w zajęciach podczas których poznały zachowania proekologiczne. W tym dniu opowiadały o swoich spotkaniach z naturą. Wiedzą, że natura to ludzie, zwierzęta, rośliny, ziemia, woda, powietrze, wszechświat. Ruszyli śladami na spotkanie leśnych zwierząt. Poznały niektóre ich zwyczaje. Dowiedziały się, jak można pomagać zwierzętom i jak należy troszczyć się o rośliny. Za wiedzę i udział w zajęciu dzieci otrzymały oznaki „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Po zajęciu ruszyły na spotkanie z przyrodą do parku za szkołą. Towarzyszył im kos, który po raz drugi zachwycał swoim śpiewem i przyjaznym zachowaniem.