Czyste powietrze wokół nas

Każde dziecko kończące edukację przedszkolną powinno być świadome różnych zagrożeń, dostrzegać związek pomiędzy przyczyną i skutkiem, chorobą i leczeniem. Powinno wiedzieć, jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych dla zdrowia i kogo prosić o pomoc.

Jednym z takich zagrożeń jest palenie tytoniu oraz przebywanie w otoczeniu osób palących. Dlatego przedszkolaki z naszego przedszkola po raz trzeci, dnia 6 i 7 maja 2015 r. wzięły udział w programie edukacyjnym, który umożliwia im:
• nabywanie wiedzy na temat szkodliwości dymu tytoniowego,
• nabywanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inni palą przy nich papierosy.

Zajęciom i zabawom dzieci towarzyszył dinozaur Dinuś, który nie znosi dymu tytoniowego.

Zachęcamy Rodziców do wspierania dzieci w formowaniu postaw i zachowań dzieci z tym problemem związanych.