Andrzejki w przedszkolu

Andrzejkowe wróżby

28 listopada 2014 r. w grupie 4-, 5 – i 6 – latków obchodziliśmy dzień wróżb. Kiedy zabawy andrzejkowe rozpoczęły się pamiętaliśmy o tym, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić. Podczas zabaw dzieci wrzucały monety do „studni”, ustawiały buciki, szukały gwiazdy przeznaczenia, odczepiały serduszka z imionami, wyciągały karteczki z nazwą przyszłego zawodu ze „szklanej kuli”, wróżyły z magicznych kapeluszy, poznawały swoje cechy wybierając zwierzątko i owoc. Dużo radości wśród dzieci i przybyłych gości wzbudziła zabawa z czarodziejską miotłą.

Andrzejki w przedszkolu to okazja do rozbudzenia w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej tradycji ludowej.