Święto Pluszowego Misia w grupie 4-, 5- i 6 -latków

Święto Pluszowego Misia

W poniedziałek 24 listopada 2014 r. świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoim małym lub dużym „pluszowym przyjacielem” i wraz z nim wzięły udział w zabawach, których bohaterem był miś. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, pt. „A jak to z tym misiem było?”, rozwiązywały zagadki, wspólnie rysowały misie, ćwiczyły razem z pluszowym przyjacielem, obejrzały bajkę „Miś Uszatek”, słuchały wierszy o misiach, które przygotowały dla nich mamusie obecne tego dnia w przedszkolu. Każde dziecko przytulało swojego misia czule i wykonało dla niego obrazek - mandale z misiami. Dzieci obiecały, że będą dbać o swoje misie. Za wspólną zabawę ze swoim misiem otrzymały odznakę „Misiowi przyjaciele”. Nie mogło oczywiście zabraknąć „małego co nieco” Kubusia Puchatka. Wszystkim posmakowały ciasteczka z miodem.