Dzień drugiego śniadania

Dnia 15.04.2014 dzieci z grupy "Wiercipiętków" zamieniły się w kucharzy. Tego dnia realizowaliśmy zadania z programu "Kubusiowi przyjaciele natury". Z historii Groga i jego przyjaciół maluchy poznały korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania. Dowiedziały się także, jak ważna jest zbilansowana dieta bogata w produkty zbożowe i 5 porcji owoców, warzyw i soków. Dzieci z przyniesionych do przedszkola produktów spożywczych same wykonywały kanapki. Zostały one wzbogacone o warzywa oraz listki rzeżuchy zasianej wcześniej przez dzieci. Po spożytym śniadaniu karmiliśmy hipopotama oraz pakowaliśmy plecak na wycieczkę.