Żegnaj zimo – witaj wiosno

Pożegnanie zimy i powitanie wiosny należy do tradycji ludowych podtrzymywanych w przedszkolu.

20 marca 2012 roku w imprezie tej udział wzięły dzieci z przedszkola i oddziałów "0". Pożegnanie zimy i powitanie wiosny rozpoczęło się wspólnym kolorowym korowodem po ulicach Trzebiechowa. Każda grupa miała przygotowaną Marzannę, kwiaty i opaski z symbolami nadchodzącej wiosny. Maszerując w tym wesołym korowodzie dzieci śpiewały piosenki i grały na instrumentach. Korowód zakończył się na placu przedszkolnym. Tu zima została pożegnana i Marzanny spalone.

Dla swoich młodszych kolegów dzieci z oddziału zerowego przygotowały inscenizację o żabkach i bocianie.

Po długiej zimie każdy marzy o zielonych listkach na drzewach, pierwszych wiosennych kwiatach i ciepłych promieniach słońca dlatego wszyscy witali wiosnę piosenkami, pląsami i wspólnymi zabawami.