Zabawy z wodą

Zabawy z wodą mogą być bardzo ciekawe, o czym przekonały się „Zajączki”. W roku szkolnym 2015/2016 poznały podstawowe właściwości wody. Dowiedziały się skąd mamy deszcz i komu jest on potrzebny. W bieżącym roku szkolnym dzieci swoje spostrzeżenia poszerzyły o doświadczenia za pomocą których szukały odpowiedzi na pytania: Co to jest siła wyporu?, Dlaczego gwóźdź tonie, a ogromny statek nie?, Co to jest napięcie powierzchniowe wody?, Dlaczego oliwa nie łączy się z wodą i wypływa na jej powierzchnię? Była to również okazja do poznania znaczenia przysłowia „Oliwa sprawiedliwa na wierzch wypływa”, do barwienia wody, mieszania kolorów, malowania na mokrej powierzchni kartki i obserwowania przenikania się barw.

Zabawy z wodąZabawy z wodąZabawy z wodąZabawy z wodąZabawy z wodąZabawy z wodąZabawy z wodąZabawy z wodąZabawy z wodąZabawy z wodąZabawy z wodąZabawy z wodąZabawy z wodą