BENEFIS GRUPY TEATRALNEJ "POSZKOLE"

BENEFIS GRUPY TEATRALNEJ POSZKOLE

No i doczekaliśmy się tego niecodziennego wydarzenia, Grupa teatralna POSZKOLE obchodziła swoje 10-lecie. Oficjalnie zaczęliśmy swoją przygodę z teatrem w roku 2006, wcześniej były szkolne montaże, klasowe scenki i okazjonalne występy. Nazwa zrodziła się z faktu spotkań po szkole i nie tylko w szkole, bo pod swoje skrzydła przyjął nas Trzebiechowski Ośrodek Kultury, a swoją opieką otoczył p. Tadeusz Wojter.

W latach 2006-2016 wystawiliśmy 14 spektakli:

• Aniołek w klatce.
  • Księżniczka na ziarnku grochu.
  • Narodziny Króla.
  • Czerwony Kapturek szuka księcia.
  • Lokomotywa.
  • Cho - Pin 2010
  • Jasełka żartobliwe.
  • Anielskie kłopoty.
  • Bajka o królu, który chciał być dziadkiem.
  • Do Jezusa niebiańska rakietą.
  • Królewna Śnieżka.
  • Nie było miejsca dla Ciebie…
  • Wyrównanie rachunków – zemsta Aniołków.
  • Jeden zero dla nieba.

Przez Grupę "przewinęła" się ok.100 – "Setka" dzieci, było więc co świętować.

A świętowaliśmy swój benefis bardzo uroczyście 28 stycznia 2017 roku w Tok-u wśród przemiłych gości. Zaszczycili nas swoją obecnością min. Pani Wójt Izabela Staszak, Przewodnicząca Rady Gminy p. Anna Dunajska, ks. Proboszcz Andrzej Grządziel, dyr. Zespołu Edukacyjnego p. Alina Radoch oraz z-ca p. Alicja Łukomska.

Jak zwykle dopisali rodzice i najbliżsi beneficjentów oraz przyjaciele i znajomi.

Szczególnym akcentem była obecność grupy "starych" aktorów, którzy z przyjemnością i łezką w oku oglądali prezentację swoich i kolegów dokonań.

O piękną oprawę i nastrój naszej uroczystości zadbała Pani Elżbieta Cipora.

Aktualny "skład" Grupy POSZKOLE dał popis pięknej gry aktorskiej w spektaklu pt.
"BENEFIS GRUPY TEATRALNEJ POSZKOLE. Współczesna opowieść wigilijna". Dziękujemy za obecność i udział w naszych radościach.