Zajęcia otwarte


Zajęcia otwarte

2 grudnia w starszej grupie przedszkolnej „Wiewiórki” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. „Zdrowa śniadaniówka”. Rodzice mieli okazję obserwować swoje dzieci w sytuacjach zadaniowych wśród rówieśników w przedszkolu oraz podczas samodzielnego komponowania i konsumowania zdrowych kanapek. Dziękujemy za poświęcony czas.
 

Wizyta w bibliotece


Biblioteka

15 października dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej odwiedziły szkolną bibliotekę. Dla wielu była to pierwsza okazja na pobyt w tym ciekawym miejscu. Nasza wizyta zaowocowała rozpaleniem pasji czytelniczej w niejednym małym serduszku, co przełożyło się na założenie kolejnych kart czytelniczych.
 
 

Sałatka


Sałatka

„Kto chce być silny i zdrowy, jak ryba musi owoce jeść i warzywa” śpiewał kiedyś zespół „Fasolki”. Dziś o tym, jak zdrowe są owoce i warzywa wiedzą wszystkie przedszkolaki. A szczególnie smaczne jest, gdy te warzywa można samodzielnie pokroić i zjeść z rówieśnikami jako wspólnie przygotowaną sałatkę jarzynową. Mniam, mniam…
 
 

Czytanie przez rodziców


Czytanie przez rodziców

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za otwarte serca i pomoc w szerzeniu zamiłowania do literatury od najmłodszych lat poprzez wspólne czytanie. Dziękujemy, że znajdujecie czas i przychodzicie poczytać w przedszkolu! Zapraszamy kolejnych rodziców do udziału w naszej akcji czytających rodziców.
 
 
 

A Mikołaj pędzi...


A Mikołaj pędzi...

Jak co roku 6 grudnia wszystkie dzieci w naszej szkole odwiedził Mikołaj. Przybył na spotkanie do sali sportowej w towarzystwie bardzo miłych Elfików. Dzieci przywitały długo wyczekiwanego gościa wesołymi piosenkami oraz wierszykami. Mikołaj osobiście wręczył każdemu dziecku prezent, króciutko porozmawiał oraz zaprosił do wspólnego zdjęcia. Uśmiechnięte i bardzo zadowolone dzieci pożegnały Mikołaja z obietnicą, że przez cały rok będą grzeczne, aby w przyszłym roku znowu je odwiedził i z radością mógł wręczyć wszystkim prezenty.

Życzenia świąteczne


choinka

Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa,
czynimy to dlatego, aby dać świadectwo,
że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym…
 
Święty Jan Paweł II

 

Z okazji świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku 2020
składamy wszystkim Dzieciom, Uczniom, Rodzicom i Przyjaciołom szkoły
najserdeczniejsze życzenia radości, szczęścia, pomyślności
i spełnienia najskrytszych marzeń
 
Dyrekcja Zespołu Edukacyjnego w Trzebiechowie

„Trzymaj formę” - pierwsze zadanie za nami.


Trzymaj formę

Pierwsze zadanie wykonane.

Praca klas polegała na tym, że biorący udział w programie mieli na drzwiach swoich klas przymocować hasła, rymowanki dotyczące programu „Trzymaj formę”.

Wszyscy stanęli na wysokości zadania, drzwi wyglądały przepięknie.

Bardzo dziękuję uczniom i wychowawcom za dotrzymanie terminu wykonania zadania.

Gratuluję kreatywności.

Konkurs Przedmiotowy z Geografii


Konkurs Przedmiotowy z Geografii

Laureatami szkolnego etapu Konkursu Przedmiotowego z Geografii Lubuskiego Kuratora Oświaty zostali:

Mateusz Napierała, Weronika Wołoszyn,

Adam Karolak, Nikodem Czuba.

Wszystkim uczestnikom etapu szkolnego gratulujemy podjęcia wyzwania i sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności, a zwycięzcom życzymy sukcesu na etapie rejonowym, który odbędzie się w Zielonej Górze 14.02.2020r.

Podaruj serce


Podaruj serce

Dnia 5 grudnia 2019r. świętowaliśmy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji oraz zbliżających się Mikołajek nasze Wolontariuszki zorganizowały zbiórkę rzeczy dla swoich rówieśników z Domu Dziecka w Klenicy.

Paczki zostały przekazane 6 grudnia przez p. Jolantę Rzadkowską i p. Alicję Tomaszewską.

Akcja Mikołajkowa sprawiła, że na twarzach dzieci pojawił się uśmiech i radość.

Ich szczęście jest dla nas najcenniejszą nagrodą a zarazem motywacją do pracy.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom za włączenie się do świątecznej akcji.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PAWŁEM BERĘSIEWICZEM


SPOTKANIE AUTORSKIE Z PAWŁEM BERĘSIEWICZEM

Dzięki współpracy z Biblioteką Gminną, 4 grudnia, nasi ósmoklasiści mieli okazję spotkać się z autorem książek dla dzieci i młodzieży Panem Pawłem Beręsiewiczem.

Po krótkiej prezentacji wcześniejszego dorobku zawodowego autora i przysłowiowym „przełamaniem lodów”, zapoznaliśmy się z Jego twórczością literacką. W czasie zainscenizowanej rozmowy przy herbatce z dwojgiem uczestników, autor prowadził ożywioną rozmowę, na temat ich preferencji czytelniczych, przedstawiając jednocześnie swoje poszczególne książki.

Bardzo interesująca była dyskusja o modzie i wolności we współczesnym świecie, zainspirowana książką „Noskawery”.

Była także możliwość sprawdzenia własnej moralności i wartości jakimi kierujemy się w życiu, podejmując decyzje i dokonując wyborów, a to za sprawą książki „Szeptane”.

Książki Pana Pawła, ze specjalną dedykacją, można wypożyczyć w naszej szkolnej bibliotece. Zapraszamy!

Dziękujemy Bibliotece Gminnej za zaproszenie.