Zajęcia otwarte
7 stycznia 2020 r.Red. Krystyna Śliwińska,
2 grudnia w starszej grupie przedszkolnej „Wiewiórki” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. „Zdrowa śniadaniówka”. Rodzice mieli okazję obserwować swoje dzieci w sytuacjach zadaniowych wśród rówieśników w przedszkolu oraz podczas samodzielnego komponowania i konsumowania zdrowych kanapek. Dziękujemy za poświęcony czas.
Wizyta w bibliotece
7 stycznia 2020 r.Red. Krystyna Śliwińska,
15 października dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej odwiedziły szkolną bibliotekę. Dla wielu była to pierwsza okazja na pobyt w tym ciekawym miejscu. Nasza wizyta zaowocowała rozpaleniem pasji czytelniczej w niejednym małym serduszku, co przełożyło się na założenie kolejnych kart czytelniczych.
Sałatka
7 stycznia 2020 r.Red. Krystyna Śliwińska,
„Kto chce być silny i zdrowy, jak ryba musi owoce jeść i warzywa” śpiewał kiedyś zespół „Fasolki”. Dziś o tym, jak zdrowe są owoce i warzywa wiedzą wszystkie przedszkolaki. A szczególnie smaczne jest, gdy te warzywa można samodzielnie pokroić i zjeść z rówieśnikami jako wspólnie przygotowaną sałatkę jarzynową. Mniam, mniam…
Czytanie przez rodziców
7 stycznia 2020 r.Red. Krystyna Śliwińska,
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za otwarte serca i pomoc w szerzeniu zamiłowania do literatury od najmłodszych lat poprzez wspólne czytanie. Dziękujemy, że znajdujecie czas i przychodzicie poczytać w przedszkolu! Zapraszamy kolejnych rodziców do udziału w naszej akcji czytających rodziców.
A Mikołaj pędzi...
31 grudnia 2019 r.Red. Beata Furmańska,
Jak co roku 6 grudnia wszystkie dzieci w naszej szkole odwiedził Mikołaj. Przybył na spotkanie do sali sportowej w towarzystwie bardzo miłych Elfików. Dzieci przywitały długo wyczekiwanego gościa wesołymi piosenkami oraz wierszykami. Mikołaj osobiście wręczył każdemu dziecku prezent, króciutko porozmawiał oraz zaprosił do wspólnego zdjęcia. Uśmiechnięte i bardzo zadowolone dzieci pożegnały Mikołaja z obietnicą, że przez cały rok będą grzeczne, aby w przyszłym roku znowu je odwiedził i z radością mógł wręczyć wszystkim prezenty.
Życzenia świąteczne
22 grudnia 2019 r.Red. Zespół Edukacyjny,
Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa,
czynimy to dlatego, aby dać świadectwo,
że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym…
Święty Jan Paweł II
Z okazji świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku 2020
składamy wszystkim Dzieciom, Uczniom, Rodzicom i Przyjaciołom szkoły
najserdeczniejsze życzenia radości, szczęścia, pomyślności
i spełnienia najskrytszych marzeń
Dyrekcja Zespołu Edukacyjnego w Trzebiechowie
„Trzymaj formę” - pierwsze zadanie za nami.
22 grudnia 2019 r.Red. Małgorzata Horodniczy,
Pierwsze zadanie wykonane.
Praca klas polegała na tym, że biorący udział w programie mieli na drzwiach swoich klas przymocować hasła, rymowanki dotyczące programu „Trzymaj formę”.
Wszyscy stanęli na wysokości zadania, drzwi wyglądały przepięknie.
Bardzo dziękuję uczniom i wychowawcom za dotrzymanie terminu wykonania zadania.
Gratuluję kreatywności.
Konkurs Przedmiotowy z Geografii
14 grudnia 2019 r.Red. Anna Kowalczyk - j. niemiecki,
Laureatami szkolnego etapu Konkursu Przedmiotowego z Geografii Lubuskiego Kuratora Oświaty zostali:
Mateusz Napierała, Weronika Wołoszyn,
Adam Karolak, Nikodem Czuba.
Wszystkim uczestnikom etapu szkolnego gratulujemy podjęcia wyzwania i sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności, a zwycięzcom życzymy sukcesu na etapie rejonowym, który odbędzie się w Zielonej Górze 14.02.2020r.
Podaruj serce
13 grudnia 2019 r.Red. Alicja Tomaszewska,
Dnia 5 grudnia 2019r. świętowaliśmy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji oraz zbliżających się Mikołajek nasze Wolontariuszki zorganizowały zbiórkę rzeczy dla swoich rówieśników z Domu Dziecka w Klenicy.
Paczki zostały przekazane 6 grudnia przez p. Jolantę Rzadkowską i p. Alicję Tomaszewską.
Akcja Mikołajkowa sprawiła, że na twarzach dzieci pojawił się uśmiech i radość.
Ich szczęście jest dla nas najcenniejszą nagrodą a zarazem motywacją do pracy.
Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom za włączenie się do świątecznej akcji.
SPOTKANIE AUTORSKIE Z PAWŁEM BERĘSIEWICZEM
13 grudnia 2019 r.Red. Anna Kowalczyk Gł,
Dzięki współpracy z Biblioteką Gminną, 4 grudnia, nasi ósmoklasiści mieli okazję spotkać się z autorem książek dla dzieci i młodzieży Panem Pawłem Beręsiewiczem.
Po krótkiej prezentacji wcześniejszego dorobku zawodowego autora i przysłowiowym „przełamaniem lodów”, zapoznaliśmy się z Jego twórczością literacką. W czasie zainscenizowanej rozmowy przy herbatce z dwojgiem uczestników, autor prowadził ożywioną rozmowę, na temat ich preferencji czytelniczych, przedstawiając jednocześnie swoje poszczególne książki.
Bardzo interesująca była dyskusja o modzie i wolności we współczesnym świecie, zainspirowana książką „Noskawery”.
Była także możliwość sprawdzenia własnej moralności i wartości jakimi kierujemy się w życiu, podejmując decyzje i dokonując wyborów, a to za sprawą książki „Szeptane”.
Książki Pana Pawła, ze specjalną dedykacją, można wypożyczyć w naszej szkolnej bibliotece. Zapraszamy!
Dziękujemy Bibliotece Gminnej za zaproszenie.
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- …
- następna ›
- ostatnia »












