"Wiem wszystko o HIV i AIDS"

AIDS

W związku z obchodami "Światowego Dnia Walki z AIDS" pedagog szkolny zorganizował szkolny konkurs wiedzy o HIV i AIDS, który odbył się dnia 25 listopada 2011 r. na 7 godzinie lekcyjnej. Jego celem było podniesienie poziomu wiedzy młodzieży na temat HIV i AIDS, kształtowanie postawy tolerancji wobec osób zarażonych wirusem HIV i chorych na AIDS oraz propagowanie zdrowego stylu życia, bezpiecznych zachowań i eliminacja niewłaściwych postaw.

Konkurs polegał na rozwiązaniu pisemnego testu przez dwuosobowy zespół klasowy. Dwie drużyny z największą liczbą punktów za test przeszły do drugiego etapu konkursu, w którym zadaniem było rozwiązanie krzyżówki. Z krzyżówkowymi hasłami najlepiej poradzili sobie reprezentanci klasy II b – Natalia Gralińska i Bartek Majda, którzy w ostateczności wygrali konkursowe zmagania. Chłopcy z klasy I a – Dawid Sienkiewicz i Piotrek Konstańczak równie dobrze poradzili sobie z krzyżówką, do zwycięstwa zabrakło im tylko dwóch haseł. Gratulujemy im wiedzy i odwagi.