Sprzątanie świata 2019

Sprzątanie świata

20 września obchodziliśmy dzień sprzątania świata pod hasłem
„Posprzątajmy sobie w głowach, by nie śmiecić więcej”.

W Polsce pierwsze obchody tego święta odbyły się 25 lat temu.

Z tej okazji dla społeczności szkolnej zorganizowany został apel, w którym uczestniczyli pracownicy Urzędu Gminy i Trzebiechowskiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Wojtera panowie: zastępca pani wójt Bartłomiej Cybulski i dyrektor Krzysztof Sadowski.

Podczas apelu prowadzące Marta Jeż i Julia Markowska przybliżyły uczniom ideę tej akcji przedstawiły również ciekawostki jej dotyczące, następnie każda klasa prezentowała swoje transparenty i hasła na nich widniejące.

Kolejnym punktem był konkurs na najładniejszy strój recyklingowy.

Po apelu przejściem ulicami naszej miejscowości zaprotestowaliśmy przeciwko zaśmiecaniu naszej pięknej planety. Mamy nadzieję, ze usłyszało nas wielu ludzi tak głośno uczniowie skandowali swoje hasła.

Na zakończenie obchodów tego dnia uczniowie klasy III z wychowawczynią panią Beatą Furmańską udali się przed Dom Kultury, gdzie posadzili kwiaty.

Na lekcjach plastyki uczniowie wykonywali plakaty dotyczące ekologii i sortowania śmieci. Najładniejsze prace zawisły na gazetce w galerii.

Wyniki konkursu na najładniejszy strój recyklingowy przedstawiają się następująco:

I miejsce klasa II b

II miejsce klasa III