Koncerty muzyczne

Od wielu lat co roku w naszej szkole odbywają się comiesięczne koncerty edukacyjne pod tytułem "W Krainie Pani Muzyki" organizowane przez Lubuskie Biuro Koncertowe "Orfeusz". Cieszą się one dużym zainteresowaniem i uznaniem, gdyż prezentowane zagadnienia ze świata muzyki są dopasowane do możliwości percepcyjnych młodych słuchaczy. Zaproszeni artyści gwarantują dzieciom niezapomniane wrażenia. W atrakcyjny sposób przybliżają im muzykę z różnych regionów świata, z dawnych epok i współczesną, klasyczną, ludową czy rozrywkową. Zapoznają z budową instrumentów i ich brzmieniem. Uczą właściwego zachowania na koncertach, bawią i rozśmieszają. Niejednokrotnie włączają dzieci do wspólnego muzykowania.

Ze wszystkich koncertów najbardziej cieszą się wśród dzieci opowieści muzyczne. W tym roku mogły wysłuchać i obejrzeć następujące opowieści: "Tam, gdzie chodzą fioletowe krowy", "Wiolinka w krainie dinozaurów", "Dzikie łabędzie", "Pałac pełen dźwięków". Historie opowiadane za pomocą muzyki sprawiają, że dzieci chętnie uczestniczą w koncertach.

Koncerty muzyczneKoncerty muzyczneKoncerty muzyczneKoncerty muzyczneKoncerty muzyczne