Sprawozdanie ze spotkania PCK

W czwartek 16.11.2017 r. w Zespole Edukacyjnym w Trzebiechowie, w sali numer 11, odbyło się spotkanie z Janem Kowalczykiem. Tematem spotkania było "Krwiodawstwo". Uczestnikami byli zaproszeni uczniowie z gimnazjum oraz szkoły podstawowej.

Już od samego rana nie mogliśmy doczekać się Jaha, którego zapamiętaliśmy jako wesołego, towarzyskiego i charyzmatycznego człowieka. Nie zawiódł nas i tym razem, choć zmagał się z chrypką i przeziębieniem. Opowiedział nam o krwiodawstwie i dlaczego warto oddawać krew, kiedy i gdzie można to zrobić oraz wiele innych cennych informacji. Uraczył nas również fascynującymi historiami z życia, których słuchaliśmy w skupieniu. Wkrótce przeszliśmy do pytań, a było ich sporo. Jahu odpowiadał na nie z wielkim optymizmem. Pokazał nam również skromną część swoich odznaczeń. Podzielił się z nami swoimi przeżyciami, które towarzyszyły mu podczas wręczania mu ważnej nagrody, tak dla niego wyjątkowej - Kryształowego Serca. Przedstawił nam dekalog krwiodawcy. Mieliśmy również zaszczyt odebrania upominków z jego rąk za zbieranie pieniędzy w akcji "Godne Dzieciństwo".

Oprócz wzbogaconej wiedzy, wynieśliśmy ze spotkania też coś słodkiego - opakowanie pełne czekolad. Wszyscy byliśmy zgodni, czas spędzony na tym spotkaniu nie był zmarnowany, wręcz przeciwnie. I już czekamy na kolejne.