Eksperymentujemy na dodatkowych zajęciach z fizyki i chemii w gimnazjum

W ramach projektu "Eksperymentujemy w Trzebiechowie – nowe pracownie, nowe zajęcia, nowe umiejętności" nasi gimnazjaliści uczestniczą w dodatkowych zajęciach z fizyki i chemii. Mają one charakter czysto eksperymentalny, a wykonywanie dobrze zaplanowanych doświadczeń jest najważniejszym sposobem uczenia się tych przedmiotów. Skierowany do uczniów program warsztatów jest pomyślany jako zbiór prostych ale efektownych doświadczeń, które zaprezentowane na żywo pięknie pokazują, że chemia może być fajna i co ważniejsze ciekawa, zarówno dla wykonujących doświadczenia jak i dla widzów. Do tej pory uczniowie między innymi sprawdzali odczyn cieczy przy pomocy wskaźników, analizowali wiązkę światła, przeprowadzali reakcje endo- i egzotermiczne, wytwarzali gazy (tlen, wodór, tlenek węgla IV). Przed nami jeszcze wiele godzin wspólnej zabawy.