Żyj Smacznie i Zdrowo

Klasa I a gimnazjum uczestniczyła w tym roku szkolnym w ogólnopolskim programie edukacyjnym Winiar "Żyj Smacznie i Zdrowo", który ma na celu
propagowanie dobrych nawyków związanych z prawidłowym odżywianiem.

W cyklu lekcji wychowawczych pierwszoklasiści pracowali według scenariuszy programu z planszami i plakatami dydaktycznymi, poznali zasady zdrowego odżywiania i ograniczenia marnowania żywności, porównali swoje nawyki żywieniowe z nawykami ogółu Polaków, nauczyli się czytać etykiety, poznali konsekwencje nieprawidłowego żywienia, a także savoir vivre przy stole i mowę sztućców. Róża Holewa i Ola Raźna przeprowadziły lekcje na temat kulturalnego zachowania podczas spożywania posiłków dla młodszych kolegów i koleżanek z klas IV – VI szkoły podstawowej. Za udział w programie i przeprowadzone działania szkoła otrzymała dyplom.

Żyj Smacznie i ZdrowoŻyj Smacznie i ZdrowoŻyj Smacznie i ZdrowoŻyj Smacznie i ZdrowoŻyj Smacznie i ZdrowoŻyj Smacznie i ZdrowoŻyj Smacznie i ZdrowoŻyj Smacznie i ZdrowoŻyj Smacznie i Zdrowo