Ojcze Święty - Jesteś z nami

Maj i czerwiec to miesiące, które przywołują pamięć Ojca Świętego. To czas, kiedy Biały Pielgrzym "powracał na ojczyzny łono" i całował ziemię polską.

5 czerwca 2016 r. w kościele pw. Wniebowzięcia N.M.P. odbył się spektakl pt. "Ojcze Św. - Jesteś z nami" upamiętniający osobę Papieża Jana Pawła II i Jego pielgrzymki do Polski. Młodzież Szkoły Podstawowej i Gimnazjum złożyła hołd wielkiemu rodakowi.

Jan Paweł II to największy autorytet moralny współczesnego świata. Jego motto biskupie - "Totus Tuus" - cały Twój - to wyraz oddania się Matce Najświętszej, a także symbol wiary, nadziei i miłości dla ludzi różnych ras i religii.

Po prezentacji zaprosiliśmy wiernych do celebrowania parafialnej uroczystości w naszych domach. W przedsionku świątyni można było zakupić papieskie kremówki.

W programie wystąpili Natalia Grochola, Dominika Pełka, Julita Wójcik, Nikodem Czuba, Kinga Mazurczak, Oskar Tomaszewski, Bartosz Nieciecki i Mateusz Stec.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu programu pani Annie Kowalczyk (j. niemiecki) i rodzicom - pani Alicji Tomaszewskiej i pani Dorocie Czuba. Dziękujemy również absolwentowi naszej szkoły - Michałowi Bilińskiemu i dziewczętom sprzedającym papieskie kremówki - Paulinie Raźnej, Majce Chlebuś i Róży Holewa.